Bundesliga: a Kiel megalázó vereséget szenvedett

Három fontos találkozó került lejátszásra a német bajnokságban, ahol az aranyéremért folyó harc továbbra is nagyon éles. A Löwen nehezen érvényesítette a papírformát, míg a Flensburg könnyed sikert könyvelhetett el. A Kiel pedig nagy zakóba futott bele Lipcsében.

Fotó: Rhein-Neckar Löwen/Facebook

Petersson kulcsfigura volt a Löwen győzelmében (Fotó: Rhein-Neckar Löwen/Facebook)

A Löwen nem igazán kezdett jól, és kellett nekik egy kis idő, hogy elkapják a fonalat. A Bergischer tapadt a címvédőre, sokszor tudott döntetlen állásig zárkózni (8-8). Ekkor váltott a mannheimi alakulat, pillanatok alatt kiépített egy öt gólos előnyt. A vendégek igyekeztek ismét felzárkózni, Petersson utolsó perces gólja kellett, hogy a három gól előny meglegyen a szünetben a hazaiak számára. A második játékrész elejét elrontotta a Löwen, a Bergischer egyenlíteni tudott Uros Vilovski góljával (21-21). A vezetést ugyan nem tudták átvenni, de mérkőzés végéig szorosan alakult a találkozó. Végül 25-25 után Petersson találataival, és gólpasszaival bebiztosította a győzelmet a Löwen.

Rhein-Neckar Löwen-Bergischer HC 31-28 (18-15)
Löwen:
Appelgren (12 védés, 31%) – Petersson 7, G. V. Sigurdsson 5, A. Schmid 5, E. du Rietz 4, Pekeler 3, Mensah 2, G. Guardiola 2, Groetzki 2, Baena 1
Bergischer:
Gústavsson (12 védés, 28%) – Babak 4, Preuss 4, Hosse 4, A. Hermann 4, Gharehlou 3, Artmann 3, Criciotoiu 3, Vilovski 2, Nippes 1

jim gottfridsson

A Flensburg alaposan bekezdett, hisz az első három gólt ők szerezték, ami felébresztette a vendégeket, és egészen 8-7-ig pariban is voltak. Ezek után sem tudott magabiztos előnyt kidolgozni Vranjes csapata, de 15-12 után még gyorsan a félidő vége előtt berámoltak öt gólt, amivel szinte el is döntötték a találkozót. A fordulás után Lauge góljával 25-15-nél volt először két számjegyű a hazai előny, így a hátralévő idő csak formalitás volt a végeredmény szempontjából. Végül kilencgólos sikert aratott a Flensburg.

SG Flensburg Handewitt – TVB 1898 Stuttgart 36-27 (20-12)
Flensburg:
Möller (10 védés, 28%) – Lauge 6, Mahé 6, Gottfridsson 6, Wanne 5, L. Svan 4, H. Toft 3, Heinl 2, Jakobsson 2, Radivojevic 1, Mogensen 1
Stuttgart:
Bitter (7 védsé, 23%) – Orlowski 8, Schagen 4, Schweikardt 4, Celebi 3, Coric 3, S. Baumgarten 2, Lobedank 2, Schimmelbauer 1

leipzig

A Lipcse kezdett jobban, de Dahmke góljával már 3-4-re a Kiel állt jobban. Innen újra a hazaiak akarata érvényesült, így a Kiel mindig hátrányból volt kénytelen játszani. Rojewski szórta a gólokat, de a kieli kapus Wolff találata is csak arra volt elég, hogy ne legyen ötgólos hátrányban a csapata a szünetben. A Kielt Bilyk tartotta meccsben, szinte csak ő tudott betalálni vendég oldalon (17-13). Ebben a periódusban felébredt mind Marko Vujin, mind a teljes Kiel, és felzárkóztak. Az egyenlítés azonban nem jött össze, mert a hazai oldalon Rojewski továbbra is parádésan kézilabdázott. Mindentől függetlenül szorosan alakult a találkozó, de mindig a Lipcse járt előrébb (22-20). Ismét beleerősített a Lipcse, és megint ellépett négy góllal, amit tovább tudtak növelni, így az 50. percben 28-22-re vezettek a hazaiak. Az utolsó 10 percben a Kiel teljesen szétesett, és megsemmisítő vereséget szenvedett.

SC DHfK Leipzig – THW Kiel 34-25 (15-11)