K&H liga: Kikapott Cegléden a Vác

Vasárnap a Cegléd fogadta a Vác együttesét a magyar bajnokságban. A mérkőzésnek külön pikantériát adott az a dolog, hogy a két csapat azonos pontszámmal áll a tabellán.

A mérkőzést a hazai csapat kezdte két gyors találattal, de a Vác 4-4-nél egyenlíteni tudott. Ezután fej-fej mellett haladtak a felek egészen a 18. percig amikorra is háromgólos előnyt épített ki a ceglédi alakulat (18. perc 10-7). A ceglédiek ezután még tudtak növelni a tempón, és a félidő végére megduplázták az addigi előnyüket.

A fordulás után kicsit közelebb tudott zárkózni a Vác, de négy találatnál közelebb nem tudott kerülni. A Váciak hátránya a 48. percben még mindig négy gól volt, de elkezdett feljavulni a játékuk, és fel tudtak zárkózni két találatra (53. perc 25-23). Ekkor megrázta magát a Bíró Balázs vezette Cegléd, és eldöntötte a mérkőzést. Az utolsó percekben már csak kozmetikázni tudott a váci csapat.

Ceglédi KKSE-Váci KSE 30-28 (17-11)
Cegléd:
Perisic 9 (3), Grbovic 7 (1), Bíró 6, Lászlai 2, Lepsényi 2, Tóth N. 1, Hódi 1, Borsos 1, Andelic 1