Lidl Starligue: a PSG győzelemmel hangolt a Veszprém elleni BL-meccsre

Rangadót rendeztek szerda este a francia kézilabda-bajnokságban, a PSG a Montpelliert fogadta. A Dunkerque -amelyben Nagy Kornél 3 gólt szerzett- kezd kilábalni a gödörből, miután idegenben verte az PAUC csapatát. A Chambéry kiütötte a Cessont, a Saran és az Irvy nem bírtak egymással. A Saint-Raphael nagy csatában elvitte a pontokat Toulouse-ból, ahogy a Nimes is a Créteil otthonából.

A PSG-Montpellier mérkőzés rangadóhoz méltóan kezdődött. Mind a két csapat kemény védekezést húzott fel a hatos vonala elé, amelyek mögött, Omeyer és Gerard is remekeltek. Mind a két együttes jól játszott, a Montpellier tapadni tudott a fővárosi sztárcsapatra (19. perc 7-7). A vendégek szervezett játéka hatásos volt, 10-11-nél ismét vezetni tudtak. Ezt megelégelte Serdarusic mester. A bosnyák származású edző időkérése jó hatással volt a párizsi gárdára, mely zsinórban három gólt lőve visszavette a vezetést, ezáltal kétgólos előnnyel vonulhatott a szünetre.

A második félidőt Nikola Karabatic góljai nyitották, így hirtelen öt találatra nőtt a fővárosiak előnye. Ez az differencia biztos vezetésnek számított, mert a Montpellier nem tudott közelebb férkőzni, csak fellángolásokra futotta az erejükből. A PSG nem lassított a tempón, és  az 53. percben már hét találattal jártak ellenfelük előtt. A Gensheimer és Nikola Karabatic vezette fővárosi alakulat magabiztos sikerrel hangolt a hétvégi Veszprém elleni rangadóra.

PSG Handball-Montpellier HB 31-25 (15-13)